ZTE Blade v7 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Gerek yüksek performansı gerek tasarımıyla oldukça popüler bir akıllı telefon olan ZTE Blade v7, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine sahip şekilde kullanıcılara teslim edilse de Android 7.0 Nougat işletim sistemine nasıl yükseltileceğiyle ilgili başvurulabilecek bazı yöntemler vardır.

1208×720 piksel çözünürlüğe sahip 5 inç büyüklüğündeki ekranı ile oldukça yeterli bir ekran performansı sunan ZTE Blade V7, çoklu dokunmatik teknolojisinin kullanıldığı nadir telefonlardan birisidir. 1 GHZ kapasitesindeki dört çekirdekli ARM Cortexx-A53 işlemciye sahip olan ZTE Blade v7, Play Store’a yüklenen en yüksek segmentteki oyunları dahi kullanıcılarına sorunsuzca kullandırabilecek cinsten. 2 GB belleğe ve 16 GB dahili hafızaya sahip olan ZTE Blade v7, kullanıcılarına oldukça konforlu bir akıllı telefon deneyimi de sunuyor.

Bu kılavuzda ise oldukça kullanışlı ve popüler olan bu telefonun Android 7.0 Nougat işletim sistemine nasıl sahip olacağıyla ilgili bir bilgilendirme yapacağız.

Güncellemeye Başlamadan Önce

 • Güncelleme sırasında telefonunuzun %60’tan fazla şarja sahip olduğundan emin olun.
 • Güncelleme paketinin boyutu yeterince yüksektir bu nedenle telefonunuzun bağlı olmasını sağlayacağınız kablosuz internet ağının yeterince hızlı ve stabil bir bağlantı sağlayacağından emin olun.
 • Telefonunuzun kişilerini Google hesabınız ile senkronize edip dosyalarınızın yedeğini bilgisayarınızda tutmanız her ihtimale karşı iyi olacaktır.
 • Güncelleme boyunca telefonunuzun tuşlarına dokunmayın.

Zte Blade v7, Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle telefonunuzun ayarlar uygulamasına girin.
 2. Karşınıza çıkan ekranın en altında ‘Telefon Hakkında’ bölümünü bulun
 3. Bu alana giriş yaptıktan sonra yine aşağı tarafta Sistem Güncellemeleri alanını görmeniz gerekir.
 4. Bu alana da dokunduktan sonra güncellemeleri denetleyin ve Android 7.0 Nougat güncelleme paketinin ekranda belirmesini bekleyin. (Eğer ilgili paket görünmüyorsa telefonunuz güncelleme için henüz hazır değil demektir.)
 5. Android 7.0 nougat işletim sistemi güncelleme paketi indirildikten sonra kullanım talimatlarını okuyup onayların.
 6. Ardından ‘tamam’ butonuna dokunarak güncellemenin hazırlanmasını bekleyin.
 7. Gerekli hazırlıklar tamamlandıktan sonra telefonunuz yeniden başlatılacak ve indirilen güncelleme paketi telefonunuz ile entegre edilecektir.

Tebrikler! An itibariyle ZTE Blade v7 telefonunuzun Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sürümünden Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne güncellenmesini sağladınız. Çoklu ekran, bazı güvenlik iyileştirmeleri ve daha az pil tüketimine sahip Android 7.0 Nougat’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.


Leave a Comment