Xiaomi Redmi Note 7 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Redmi Note 7 de diğer Çinli şirketlerin modasına uydu ve orta segment Android telefonlarını sunduğu Redmi serisini bağımsız bir marka hâline getirdi. Bu yılın başlarında Redmi markası altında sunulan ilk telefon olan Note 7, birkaç haftadır 1999 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satılıyor. Redmi Note 7, nispeten uygun fiyatı karşılığında büyük Full HD+ ekran ve 48 megapiksel arka kamera gibi dikkat çeken özellikleri sunuyor.

Redmi Note 7’de 1080 x 2340 piksel çözünürlüklü, 6.3 inç IPS LCD ekran yer alıyor. Ekranın yeteri kadar yüksek parlaklığa ve canlı renklere sahip olduğunu görüyoruz. Parlak güneş ışığı altında bile ekran yeterli bir görüş sunuyor.

Xiaomi Redmi Note 7
Xiaomi Redmi Note 7

İnternette gezinirken, fotoğraflara bakarken veya videoları izlerken bu ekran gayet yeterli bir görsel deneyim sunuyor. Ekranın üst kısmında yer alan damla çentik, tam ekranda oyun oynarken veya video izlerken görüntüden çok az bir alanın kapatılmasını sağlıyor.

Bu da neredeyse kesintisize yakın bir görsellik demek ve olumlu sayılır ki, çoğu kullanıcı için olumlu sayılır.

Xiaomi Redmi Note 7
Xiaomi Redmi Note 7

İçerideki donanım bileşenlerine baktığımızda, Redmi Note 7’nin seviyesindeki telefonlarda sıklıkla gördüğümüz Qualcomm Snapdragon 660 yonga sete rastlıyoruz. Bu işlemci Adreno 512 GPU’yu da içeriyor. Elimizdeki modelde 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza bulunuyor.

Her ne kadar Snapdragon 660, en son nesil 600 serisi işlemci olmasa da, günlük işleri yerine getirme bakımından ihtiyaçları karşılıyor. Bu klavuzumuzda sizlere Redmi Note 7 için MIUI 10’a nasıl güncelleme yapılacağını göstereceğiz.

Xiaomi Redmi Note 7
Redmi Note 7

Xiaomi Redmi Note 7 Miui 9’a nasıl güncellenir?

  • Araçlar kısmında bulunan Güncelleyici uygulamasına gidin.
  • Şimdi “Sistem Güncellemelerini Kontrol Et” seçeneği görüleceksiniz, üzerine dokunun.
  • Artık cihazınız güncellemeleri aramaya başlayacak.
  • Redmi Note 7 Miui 9’u indirmek adına uygun olduğu bir seçeneği göreceksiniz.
  • Redmi Note 7 Miui 9’u İndir butonuna dokunun.
  • İndirme işleminden sonra Yeniden başlat butonu ekranınızda belirecektir, üzerine dokunun ve cihazınızı yeniden başlatın.

An itibariyle Redmi Note 7 Miui 9’a güncellemiş oldunuz.


Leave a Comment