Xiaomi Redmi 7A Yazlım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Xiaomi Redmi 7A

Xiaomi Redmi 7A ’nın ilk olarak tasarım detaylarından başlayacak olursak telefon gayet ele oturur bir kasa yapısı ile birlikte bizleri karşılıyor. 146.3 x 70.4 mm boyutlarındaki telefonunun inceliği 9.6 mm değerinde ve ağırlığı ise 165 gram şeklinde. Hoparlör ızgaraları altta bulunan telefon güç tuşu ve ses tuşları da sağ tarafta yer alıyor. Ayrıca telefonda herhangi bir su geçirmezlik sertifikası bulunmasa da su sıçramalarına karşı direnç gösterebiliyor. Redmi 7A ‘da 720 x 1440 piksel çözünürlükte, 5.45 inç ekran yer alıyor. Xiaomi Redmi 7A Ekranın yeteri kadar yüksek parlaklığa ve canlı renklere sahip olduğunu görüyoruz. Ancak parlak güneş ışığı altında ekran yeterli bir görüş sağlayamamakta.

Xiaomi Redmi 7A
Redmi 7A

İnternette gezinirken, fotoğraflara bakarken veya videoları izlerken bu ekran gayet yeterli bir görsel deneyim sunuyor. Tam ekranda oyun oynarken veya video izlerken görüntüden yüksek seviyede bir kalite alındığı söylenemez. Ancak Redmi 7A , 720 piksellik bir ekrana göre yinede iyi bir görüntü performansı verebilmekte.

Xiaomi Redmi 7A
Redmi 7A

Redmi 7A ‘nın içindeki donanım bileşenlerine baktığımızda, Xiaomi Redmi 7A ‘nın seviyesindeki telefonlarda sıklıkla gördüğümüz 2,0 GHz Octa Core sete rastlıyoruz. Bu işlemci bu klasmandaki telefonlar için ideal bir işlemci olarak bilinmektedir. Redmi 7A yani elimizdeki modelde 2 GB RAM ve 32 GB dahili hafıza bulunuyor.

Xiaomi Redmi 7A
Redmi 7A

Redmi 7A her ne kadar 2,0 GHz Octa Core , en son nesil işlemci olmasa da, günlük işleri yerine getirme bakımından ihtiyaçları karşılıyor. Bu klavuzumuzda sizlere Redmi 7A için Android 9.0 (Pie) ’a nasıl güncelleme yapılacağını göstereceğiz.

Xiaomi Redmi 7A
Redmi 7A

Xiaomi Redmi 7A nasıl güncellenir?

  • Araçlar kısmında bulunan Güncelleyici uygulamasına gidin.
  • Şimdi “Sistem Güncellemelerini Kontrol Et” seçeneği görüleceksiniz, üzerine dokunun.
  • Artık cihazınız güncellemeleri aramaya başlayacak.
  • Redmi 7A için Android 9.0 (Pie) ’ı indirmek adına uygun olduğu bir seçeneği göreceksiniz.
  • Redmi 7A için Android 9.0 ‘ı İndir butonuna dokunun.
  • İndirme işleminden sonra Yeniden başlat butonu ekranınızda belirecektir, üzerine dokunun ve cihazınızı yeniden başlatın.

An itibariyle Redmi 7A Android 9.0 (Pie) ‘a güncellemiş oldunuz.Leave a Comment