Xiaomi Mi Mix 3 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?(Android 10)

Xiaomi Mi Mix 3 ’ün ilk olarak tasarım detaylarından başlayacak olursak telefon gayet ele oturur bir kasa yapısı ile birlikte bizleri karşılıyor. Özellikle mavi kasa tasarımı ile bir çok kişinin beğenisini topladı. 6.4 inç boyutundaki AMOLED ekranın üzerine kurulan cihazda yüzde 93’lük ekran kasa oranıyla da oldukça dikkat çekiyor. Full HD+ çözünürülüğü ile kaliteli diyebileceğimiz bir ekran deneyimi vaat eden Mix 3’ün ekranı ise 2340 x 1080 piksel çözünürlük sunuyor.

Mi Mix 3
Mi Mix 3

Performans bakımdan rakiplerini geride bırakmayı hedefleyen  Mi Mix 3 kamera konusunda da oldukça iddialı olduğunu belirtelim. Oppo Find X modelinden aşina olduğumuz kızaklı kamera ile gelen Mix 3’ün, kızaklı yapısının ise 8 yıl boyunca dayanabileceği, Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun tarafından açıklandı.

Kızaklı ön kamera kurulu ile kullanıcıların karşısına çıkan  Mi Mix 3’de 24 ve 2 Megapiksel olmak üzere çift ön kamera kurulumu bulunuyor. Oldukça başarılı selfieler çekebilen ön kamerasının oldukça başarılı olduğunu görmekteyiz.

Mi Mix 3
Mi Mix 3

Telefonun arka tarafında ise 12 + 12 Megapiksel olmak üzere çift arka kurulumuna ev sahipliği yapan  Mi Mix 3 özellikleri ile her yönden dikkat çekmeyi başarıyor.

Arka tarafta yer alan bu sensörlerin f/1.8 ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip olduğunu da belirtelim. Bu da şu anlama geliyor ki, Xiaomi’nin yeni amiral gemisi düşük ışıklı ortamlarda oldukça başarılı işlere imza atacak. 

Mi Mix 3
Mi Mix 3

Yeni amiral gemisinin açıklanan diğer kamera özelliklerine göz gezdirdiğimiz de ise bizleri,  960 fps değerinde slow motion çekim özelliği karşılıyor.

Kamera konusunda dolu dolu özelliklerle karşımıza çıkan Xiaomi Mix Mix 3, donanım bakımından da adından oldukça söz ettirecek.  Etkinlik sırasında 3 farklı RAM kapasitesi ile gelecek olan modelleri gün yüzüne çıkartan Xiaomi, 5G destekli modelinide piyasa süreceğini müjdeledi. 2019 yılı içerisinde akıllı telefon pazarına sürülecek olan 5G destekli Mix 3, ilk 5G destekli akıllı telefon unvanına da sahip.

Cihazınızdan daha iyi bir performans alabilmeniz için Android 10 güncellemesini nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Mi Mix 3
Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 nasıl güncellenir?

  • Araçlar kısmında bulunan güncelleyici uygulamasına gidin.
  • Şimdi “Sistem Güncellemelerini Kontrol Et” seçeneği görüleceksiniz, üzerine dokunun.
  • Artık cihazınız güncellemeleri aramaya başlayacak.
  • Xiaomi Mi Mix 3 için  MIUI tabanlı Android 10 ‘u indirmek adına uygun olduğu bir seçeneği göreceksiniz.
  • Xiaomi Mi Mix 3 için  MIUI tabanlı Android 10 ‘u İndir butonuna dokunun.
  • İndirme işleminden sonra Yeniden başlat butonu ekranınızda belirecektir, üzerine dokunun ve cihazınızı yeniden başlatın.

An itibariyle Xiaomi Mi Mix 3 cihazınızı  MIUI tabanlı Android 10 ‘a güncellemiş oldunuz.


Leave a Comment