Vestel Venus V6 Android Oreo 8.0 Güncellemesi

Yerli teknoloji markası Vestel tarafından üretilen Vestel Venus v6 Android Oreo işletim sistemine sahip şekilde kullanıcılara teslim edilen ülkemizde kısa sürede oldukça fazla popüleriteye erişen bir telefon ve bu kılavuzda Android Oreo 8.0 işletim sistemine nasıl güncelleneceğini anlatacağız.

Vestel Venus V6
Vestel Venus V6

Gündelik hayatı inanılması güç derecede kolaylaştıran akıllı telefonlar, gelişen teknoloji sayesinde farklı marka ve isimlerde vücut bulmaya devam ediyor. Akıllı telefonlardan ziyade ürettiği beyaz eşyalarla tanınan Vestel firmasının kendi tasarımı olarak piyasaya sürdüğü Venus v6, giriş ve orta segmentteki kullanıcıların neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği kullanışlı bir telefon. Qualcomm 8 çekirdek 1.8 GHZ hızında 64 bit Snapdragon işlemciye sahip olan Venus v6, 3 GB Ram’e sahip ve kendine ait 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Piyasaya son çıkan oyun ve uygulamaları sorunsuzca kaldırabilen Venus v6, gerek yerli malı olması gerekse fiyatının oldukça avantajlı olması nedeniyle pek çok kişi tarafından da ayrıca tercih ediliyor. Güncellemeye başlamadna önce telefonunuzun %60’tan fazla şarj olduğundan emin olun. Güncelleme paketinin indirileceği internet bağlantısının hızlı ve oldukça stabil olması gerekmekte.

Diğer yandan güncelleme paketinin indirildiği sırada telefonunuzun kapanmaması da önem arz etmektedir. Telefonun başına gelebilecek nadiren de olsa olumsuzluklara karşın önlem almak adına full yedek aldığınızdan emin olun. Güncelleme boyunca telefonunuzun tuşlarıyla oynamayın, ekranın açılıp açılmadığını kontrol etmek adına sık sık kilit açma düğmesini kullanmayın. Telefonunuzu bir süre kendi haline bırakmanız kısaca iyi olacaktır.

 Images on this page do not have alt attributes that reflect the topic of your text. Add your keyphrase or synonyms to the alt tags of relevant images!
Vestel Venus V6

Vestel Venus V6 Oreo 8.0 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle tüm kişilerinizi Google hesabınız ile senkronize din ve telefonunuzun full yedeğini alıp bilgisayar veya bulut sunucularda yedekleyin.
  2. Ayarlar uygulamasına girin
  3. Telefon hakkında alanı en aşağıdadır bu alanı bulup üzerine dokunun
  4. Sistem güncellemeleri > Güncellemeleri denetle adımlarını takip edin
  5. Android oreo 8.0 güncelleme paketini indirip, üzerine dokunun ve yükle butonuna dokunun.

Telefonunuz yeniden başladıktan sonra güncelleme paketi için kurulum yapılacaktır, an itibariyle Android Oreo 8.0 Nougat işletim sistemine sahip cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.


Leave a Comment