Vestel Venus v3 5570 Android 7.0 Nougat Güncellemesi

Yerli teknoloji markası Vestel tarafından üretilen Vestel Venus v3 5570 Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemine sahip şekilde kullanıcılara teslim edilen ülkemizde kısa sürede oldukça fazla popüleriteye erişen bir telefon ve bu kılavuzda Android 7.0 Nougat işletim sistemine nasıl güncelleneceğini anlatacağız.

Gündelik hayatı inanılması güç derecede kolaylaştıran akıllı telefonlar, gelişen teknoloji sayesinde farklı marka ve isimlerde vücut bulmaya devam ediyor. Akıllı telefonlardan ziyade ürettiği beyaz eşyalarla tanınan Vestel firmasının kendi tasarımı olarak piyasaya sürdüğü Vestel Venus v3 5570, giriş ve orta segmentteki kullanıcıların neredeyse tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği kullanışlı bir telefon. Qualcomm 8 çekirdek 1.5 GHZ hızında 64 bit Snapdragon işlemciye sahip olan Venus v3 5570, 2 GB Ram’e sahip ve kendine ait 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Piyasaya son çıkan oyun ve uygulamaları sorunsuzca kaldırabilen Vestel Venus v3 5570, gerek yerli malı olması gerekse fiyatının oldukça avantajlı olması nedeniyle pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Güncellemeye başlamadna önce telefonunuzun %60’tan fazla şarj olduğundan emin olun. Güncelleme paketinin indirileceği internet bağlantısının hızlı ve oldukça stabil olması, diğer yandan güncelleme paketinin indirildiği sırada telefonunuzun kapanmaması da önem arz etmektedir. Telefonun başına gelebilecek nadiren de olsa olumsuzluklara karşın önlem almak adına full yedek aldığınızdan emin olun. Güncelleme boyunca telefonunuzun tuşlarıyla oynamayın, ekranın açılıp açılmadığını kontrol etmek adına sık sık kilit açma düğmesini kullanmayın, telefonunuzu bir süre kendi haline bırakmanız kısaca iyi olacaktır.

Vestel Venus Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle tüm kişilerinizi Google hesabınız ile senkronize din ve telefonunuzun full yedeğini alıp bilgisayar veya bulut sunucularda yedekleyin.
  2. Ayarlar uygulamasına girin
  3. Telefon hakkında alanı en aşağıdadır bu alanı bulup üzerine dokunun
  4. Sistem güncellemeleri > Güncellemeleri denetle adımlarını takip edin
  5. Android 7.0 Nougat güncelleme paketini indirip, üzerine dokunun ve yükle butonuna dokunun.

Telefonunuz yeniden başladıktan sonra güncelleme paketi için kurulum yapılacaktır, an itibariyle Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.


Leave a Comment