Turkcell T70 Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

Yerli sermaye Turkcell tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Turkcell T70 telefonu gittikçe kullanıcılar arasında popülerleşmekte. Android 6.0 Marhmallow işletim sistemine sahip şekilde teslim edilen T70’i nasıl Android 7.0 Nougat işletim sistemine güncelleyeceğini soranların sayısıda aynı oranda artmakta.

Bugünkü kılavuzumuzda Turkcell T70 telefonunun Android 7.0 Nougat güncellemesini nasıl edineceğini açıklamaya çalışacağız ancak öncesinde telefonumuzu biraz tanıyalım; 133 gram ağırlığındaki T70, ele ilk alındığı andan itibaren kalite hissini kullanıcısına vermekte. Bilindiği gibi Android işletim sistemine sahip giriş segmentteki çoğu cihaz plastik kullanmasından dolayı daha hafif olmakla birlikte kullanıcısına kalitesiz bir his vermekte.

Qualcomm 8909, 1.3 GHZ 4 çekirsek işlemcisi ve 16 GB’lık dahili hafızasıyla Turkcell T70’in en çok eleştirilen özelliği de harici hafızasının yalnızca 32 GB’ye kadar arttırılabiliyor olması. 1280 x 720 piksel video çözünürlüğü bulunan T70’in 4k video desteği yok ve arka kamerası da yine eleştirilerin odağında; 8 MP. 5 MP’lik ön kamerasından çekilen selfieler ise genel olarak tatmin edii düzeyde. 5.2 inç ekranının ise amoled ekranı bulunmuyor ve güneş ışığı altında istenen performansı kullanıcısına veremediğine dair forumlarda serzenişler bulunuyor.

Android 7.0 Nougat Güncellemesi Yapmadan Önce

  • Telefonunuzun en az %70 şarjı olduğundan emin olun.
  • Güncellemeden önce kişilerinizi Google hesabınızla senkronize edip medya dosyalarınızı bilgisayarınızda yedekleyin. Her ihtimale karşı yedek bulunsun.
  • Güncelle boyunca telefonunuzun kilit açma vb. tuşlarına dokunmayın, bazı kullanıcılar tarafından alınan geri bildirimlerde güncellemenin bir kısmında takılmaların olabildiği ancak belirli bir süre sonra sorunsuzca güncellemeye devam edildiği bildirildi.

Turkcell T70 Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle telefonunuzun Ayarlar uygulamasına girin.
  2. En aşağıda telefon hakkında kısmına giriş yapıp sistem güncellemeleri dedikten sonra güncellemeleri denetleyin.
  3. Güncelleme denetimini yaptıktan sonra eğer telefonunuz güncellemeyi almaya hazırsa Android 7.0 Nougat çıkacaktır, bu güncelleme paketini indirin.
  4. İndirdikten sonra güncelleme paketinin üzerine tıklayın ve yükle dedikten sonra telefonunuzun bir süre hazırlanmasını beklemeye devam edin.

Telefonunuzun güncelleme için ön hazırlığı tamamladığında yeniden başlatılacak ve güncellemeyi alacaktır, an itibariyle Turkcell T70 telefonunuz için Android 7.0 Nougat işletim sistemini kullanabilirsiniz.


Leave a Comment