Sony Xperia Z5 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Sony’nin en dikkat çeken akıllı telefonlarından z5, Android 6.0 (Marshmallow) ile kullanıcılara teslim edilen ancak Android 7.0 Nougat güncellemesini de kaldırabilecek nitelikte kaliteli bir telefondur.

Ülkemizde de oldukça popüler bir telefon olan Xperia z5, Qualcomm Snapdragon 810 işlemciye 2 güne kadar uzayabilen pil ömrüne sahip bir akıllı telefondur.

Su ve toz gibi materyallerin telefonuz için sorun teşkil etmediği Xperia z5 modelinin en dikkat çekici özellikleri ise kamerasında. Tamamıyla kamera üzerinden pazarlaması yapılan Xperia z5 akıllı telefonunun arka kamerası tam 23 megapiksel ve Sony Exmor RS sensöre sahip. Normal bir akıllı telefondan 5 kat kadar daha kaliteli bir fotoğraf vaadeden Sony Xperia z5, geniş açılı lensi sayesinde de daha fazla kişiyi kadraja sığdırabiliyor.

4k video kaydı yapılan arka kamerasıyla kısa film dahi çekişmiş olan Xperia z5’in atımlı led flaş ve gece az ışık yakalama teknolojisi sayesinde çok daha kullanışlı bir kamera deneyimi yaşattığı herkesçe kabul edilen niteliklerden.

4 farklı renk seçeneğiyle satın alınabilen Xperia z5 telefonunun ülkemizde en çok tercih edildiği renk ise Siyah. Giriş ve orta segmentteki kullanıcıların rahatlıkla satın alıp kullanabileceği Sony Xperia z5’in özellikleri hakkında daha fazla bilgiyi kendi internet sitelerinden alabilirsiniz ancak bu kılavuzumuzda Sony Xperia z5’in Android 7.0 Nougat güncellemesine nasıl yükseltileceğini açıklığa kavuşturmaya çalışacağız.

Güncellemeye başlamadan önce:

 • Telefonunuzun başına gelebilecek olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına her türlü dosyanızı bilgisayarınızda yedeklediğinizden veya bir bulut servera yüklediğinizden emin olun.
 • Kişilerinizi Google hesabınız ile güncellemeden önce senkronize etmeyi unutmayın.
 • Güncelleme sırasında telefonunuzun kapanmaması için şarjda kalması gerektiğini hatırlayın.
 • Günlük işlerinizi tamamladıktan ve telefona daha fazla ihtiyacınız olmayan bir andan sonra güncelleme işlemine başlayın zira ters giden bir şeyler olması halinde saatlerce telefonunuzu kullanamayabilirsiniz.
 • Güncelleme paketinin indirileceği internet bağlantısının hızlı olduğundan emin olun.

Sony Xperia z5 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

 1. Telefonunuzun ana menüsünde bulunan veya hızlı ayarlar sekmesinden erişebileceğiniz ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 2. Ekranın en aşağısında yer alan telefon hakkında butonuna tıklayın.
 3. Bu butona tıkladıktan sonra karşınıza sistem güncellemeleriyle ilgili bir seçenek çıkacaktır, üzerine hafifçe dokunun.
 4. Sistem güncellemelerinin içerisinde güncellemeleri denetleyeceğiniz butona dokunup bekleyin.
 5. Güncellemeler denetlendikten sonra Android 7.0 Nougat güncelleme paketinin üzerine dokunun ve indirilmesini bekleyin.
 6. İndirildikten sonra güncelleme paketinin üzerinde yükle butonu belirecektir, dokuntuktan sonra kullanım şartlarını kabul edin ve tamam butonuna tıklayın.

Tebrikler! Telefonunuz yeniden başlatıldıktan sonra güncelleme için gerekli işlemleri yapmak adına çarkları çalıştırmaya başlayacaktır, an itibariyle Xperia z5 telefonunuz için Android 7.0 Nougat güncellemesini kullanabilirsiniz.


Leave a Comment