Sony Xperia XZ Premium Güncelleme Nasıl Yapılır?

Güncellemeler Sony Xperia XZ cihazı için yıl içinde telefonunuza gönderilmektedir. İndirilmesi ve kurulması ise sizin vermiş olduğunuz komutlar neticesinde yapılmaktadır. Cihazınızın hızlı ve sorunsuz çalışması için güncellemeleri mutlaka yapmalısınız.

Sony Xperia’da Yazılım Güncelleme

Telefonunuzun yazılımını güncellemeyi telefonunuzun internet erişimi varsa yapabilirsiniz. Bu işlem için mümkün olduğunda wi-fi kullanmaya dikkat edin. Mobil internet ile güncellemeyi direkt olarak kapatma şansınız da var. Güncellemelerin ne zaman yapılacağı ya da hangi internet erişimi ile yapılacağı, sizin tarafından belirlenebiliyor.

-Bilgisayar ile Güncelleme

USB bağlantısı ile telefonunuzu bilgisayara eşleyebilirsiniz. İşlemin yapılması için bilgisayar ile bağlantı kurmak yöntemlerden biridir.

  • İlk olarak Xperia Companion yükleme işlemini yapın.
  • Ardından bilgisayarınıza kablo yardımı ile telefonunuzu eşleyin.
  • Güncelleme ve onarımlar bu işlem basamağının tamamlanması ile olur.

-Telefon ile Güncelleme

İsterseniz direkt olarak telefonunuzdan vermiş olduğunuz komutlar ile yazılım güncellemesini yapabilirsiniz. Bildirimler ile güncellemenin olup olmadığından haberdar olacaksınız.

  • İndirme: Telefonunuzda gerçekleşecek olan güncelleme paket halinde sunuluyor. İndir butonunu kullanarak güncellemenin inmesini sağlayabilirsiniz.
  • Kurulum: İkinci aşama, kişinin kur seçeneğini kullanarak yaklaşık 2-3 dakika içinde yazılımın telefonuna uyumlu hale gelmesini sağlamak olacak.

Yazılım Güncellemesinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

İndirme işleminin yapılması için internetinizin olmasının yanı sıra dikkat etmeniz gereken diğer özellikler de olacak. Koşullar sağlandığında telefonunuzun güvenliğini sağlamak adına işlemi yapabilirsiniz.

  • İndirmenin olması için ‘‘500 MB’’ boş alan gerekli. Eğer telefonunuzun belliği yeterliyse güncelleme yapılabilir.
  • Yeni yazılım oluşturulduğunda, cihazınızda yeterli bellek yoksa size bildirim gelmez.
  • Güncelleme için kişinin telefonunun şarjının yeterli olması şart.
  • Cihaz kendini yeniden başlattıktan sonra kurulum tamamlanmış olur.

Yapacağınız yazılım yüklemesinde dikkat etmeniz gereken hususlara göre hareket ettiğiniz sürece, işlem sorunsuz gerçekleşir.


Leave a Comment