Piranha IQ Pro S Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Piranha tarafından geliştirilip satışa sunulan Piranha IQ Pro S telefonu ülkemizde rağbet gören akıllı telefonlardan birisidir ve kullanıcıların Android 5.1 Lollipop işletim sistemine sahip şekilde teslim edilmektedir. Android Nougat 7.0 güncellemesini kısa süre içerisinde alması beklenen Piranha IQ Pro S akıllı telefonunun ilgili güncellemeyi nasıl alacağıyla ilgili kılavuzumuza geçmeden önce telefonu biraz tanıyalım.

134 gram ağırlığa sahip IQ Pro S, görünümüyle yüksek kaliteli bir telefon olduğu izlenmini herkese veriyor. Micro SD kart desteğiyle 64 GB’a kadar arttırlabilir hafızası bulunan IQ Pro S akıllı telefonunun arka kamerası 8 MP, ön kamerası 5 MP çözünürlüğe sahip. 2000 mAh batarya ömrüne sahip akıllı telefonun en çok eleştirilen noktası da tam olarak batarya ömrü. Kaynak tüketimine göre oldukça düşük bir batarya ömrü olan IQ Pro S telefonunun kullanıcıları Piranha’dan bu konuda bir geliştirme yapılmasını bekliyor. 540×960 piksel ekran çözünürlüğüne sahip telefonun ekran büyüklüğü ise 5 inç. Giriş segmentteki kullanıcılar tarafından tercih edilebilecek olan IQ Pro S fiyatıyla ülkemizde azımsanamayacak bir kitle tarafından aktif halde kullanılmaktadır.

Android Nougat güncellemesinden önce

  • Telefonunuzun en az yüzde 50 şarj dolu olduğundan emin olun.
  • Kişi ve uygulama yedeklerinizi google hesabınızla senkronize edip önemli dosyalarınızı bilgisayarınıza kopyalarak yedekleyin.
  • Güncelleme boyunca telefonunuzu kurcalamayın.

IQ Pro S Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. Güncelleme yapmak için öncelikle telefonunuzun ana menüsünden ayarlar uygulamasına girin.
  2. En aşağıdaki telefon hakkında sekmesine tıklayın.
  3. Sistem güncellemelerini denetleyin ve telefonunuzun hazır olması halinde karşılaşacağınız Android 7.0 Nougat güncelleme paketini indirin.
  4. İndirmeden sonra paketi yükleyin ve telefonunuz hazırlandıktan sonra yeniden başlatılırken güncelleme süresince telefonunuzu kendi haline bırakın.

Tebrikler! An itibariyle Android 7.0 Nougat işletim sistemini telefonunuz için kullanmaya başlayabilirsiniz.


Leave a Comment