OnePlus 5T Güncelleme Nasıl Yapılır – Android Oreo

Akıllı cihazınızın yıl içinde güncel sürüme kavuşması, hızlı ve kolay şekilde gerçekleştireceğiniz güncelleme işlemi ile oluyor. OnePlus 5T yazılım güncelleme 107 MB civarında bir paket. Telefonunuzun eksiklerinin giderilmesi ve hızlanması açısından firmanın göndermiş olduğu güncelleme paketini telefonunuza indirebilirsiniz.

OnePlus 5T Yazılım Güncelleme

Online Plus 5T kullanıcılarının güncelleme işlemi nasıl yapılır gibi bir soru sorması olağan. Bu sorunun cevaplanmasında ilk olarak güncelleme işlemi için gerekli olan kriterlerden söz edilebilir. İşlemi yapabilmeniz için paketi indireceksiniz.

İndirme işlemi için;

  • Mobil internet
  • Wi-Fi gerekiyor.

Telefonunuzun internet erişimi sağlandıktan sonra direkt olarak indirme işlemini yapabilirsiniz. Wi-fi güncelleme işlemi için önerilen internet ağıdır.

Güncelleme Paketini İndirin

İlk olarak yapmanız gereken telefonunuza güncellemeyi indirmek. Bunun için size bir bildirim gelecek. Ekrandaki bildirim seçeneğine tıkladığınızda direkt olarak güncelleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz.

  • ‘İndir’ butonunu kullanarak paketin telefonunuza inmesini sağlayın.
  • İşlem için minimum yeterli belleğin olması gerektiğini unutmayın.

Kurulumu Yapın

İndirmenin ardından telefonunuza kurulumunu yapacaksınız. Kurulum işlemi için telefonun yeterli şarjda olması gerekiyor. Koşullar sağlandıysa direkt olarak kurulumu yapabilirsiniz.

  • Kurulum için indirmenin ardından karşınıza ‘‘güncelle’’ butonu çıkacak.
  • Butona tıkladıktan bir süre sonra telefon kapanacak.
  • Güncelleme işlemini zaman çubuğundan takip edebilirsiniz.
  • İşlem tamamlandıktan sonra direkt olarak telefon açılacak.
  • Kapanıp açılmanın ardından güncelleme tamamlanmış demektir.

Güncelleme İşlemi Ne İşe Yarar?

Aldığınız akıllı telefonun sorunsuz şekilde çalışması, öngörülen sorunların çözümlenmesi ile oluyor. Bu sebeple yıl içinde telefona güncellemeler geliyor. Yeni özellikler ekleniyor. Kişinin yeni özelliklere ulaşması ve cihazındaki problemleri çözmesi için güncelleme işleminin yapılmasının şart olduğunu söyleyebiliriz. Elektronik görüntülenmenin EIS ile desteklenmesi gibi ayrıcalıklar da sunuyor. Erişim için güncelleme işlemlerini takip etmeniz yeterli.


Leave a Comment