Nokia Lumia 1520 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Yazılım güncellemesi telefonunuza yeni özelliklerin getirilmesi, var olan sorunların giderilmesi için gereklidir. Nokia Lumia 1520 yazılım güncellemesi nasıl yapılır şeklinde sorulmuş olan soru, güncelleme gelmesinden sonra gerekli adımların tamamlanmasıyla olarak cevaplanabilir. Güncellemeler bölge bölge, paket haline sunuluyor. İşlemi tamamladığınızda son sürüm yazılım cihazı elde ediyorsunuz.

Nokia Lumia 1520 Yazılım Güncelleme

Nokia Lumia cihazının güncelleme işleminin yapılması için ilk olarak bildirimin gelmesini bekleyin. Güncellemeler paket halinde dağıtılmaya başladıktan sonra en kısa sürede sizin cihazınıza da güncelleme komutu gelir. Bu komuta uyarak, güncellemeyi yapabilirsiniz. İlk olarak indirme, ardından da kurulum yaparak cihazın son sürüm olmasını sağlayabilirsiniz.

Güncellemeyi indirme;

Gönderilmiş olan yazılım güncellemesinin indirme işlemi, kişinin telefonunda yeterli alan olduğu sürece hızlı ve kolayca iner. Ekranda hangi güncellemenin geldiğini, hangi özelliklerin değiştiğini detaylar seçeneğinden görebilirsiniz. İndirme işlemi için gerekli olan bellek dışında; internet bağlantısı da önemlidir.

  • İndir: Gelen güncellemeyi indirme için indir seçeneğine tıklamanız yeterli.

Güncelleme kurulumu;

Kurulum işlemi için yapmanız gereken indirme işleminden sonra kur butonuna tıklamak olacak. Ekranda indirmenin ardından kur seçeneğinin geldiğini görebilirsiniz.

  • Kur: Cihaz kapanır ve kurulum zaman çubuğu üzerinden takip edilir. Tamamlandığında ise telefon açılır. Güncelleme ile gelen özelliklerin kontrolünü anında yapabilirsiniz.

Kurulum işlemi için telefonunuzun yeterli pil gücünde olması gerektiğini unutmayın. Cihaz şarjdayken de kurulum yapılabilir.

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Yazılım güncellemelerinin otomatik olarak yapılması, otomatik güncelleme seçeneği ile oluyor. Yani telefonun internete bağlı olması, yeterli alanın olması ve pil gücünün yeterliliği halinde güncellemeler yapılıyor. Bunun için güncelleme saatini belirleyebilirsiniz. Yani gece 00.00’dan sonra güncellemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. İsterseniz güncellemeler sadece wi-fi ile yapılır.


Leave a Comment