LG G5 Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

LG G5 telefonu kullanıyorsanız çok şanslısınız çünkü Android’in son sürümü olan Android Nougat 7.0’ı cihazınıza yükleyebilirsiniz. LG G5 son sürüm yazılım ile telefondan en iyi şekilde faydalanabilir ve telefonu tam özellikli bir şekilde kullanmanız mümkün. Telefonunuza gelecek olan bu güncellemeyi rahatlıkla yapabilirsiniz çünkü telefonunuzun yalnızca bir üst versiyonu bulunuyor. Bundan sonra LG G7 döneminde gelen sürüm güncellemesini de yaptıktan sonra diğer yazılım güncellemesinde bir düşündükten sonra bu karara varmanızı tavsiye ederiz. Şimdi Sizlere yazılımınızı nasıl güncelleyebileceğinizi hemen adım adım aktaralım.

LG G5 Yazılım Güncelleme

Şuan için yapacağınız güncelleme telefonun kendi sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Diğer yöntemler geldiğinde bu yöntemler de konumuza eklenecektir. İşte güncelleme nasıl yapılır için adımlar;

1.Telefonunuzun %50 üzerinde şarj olduğundan emin olun ve mümkünse şarj kablosunu takarak güncelleme işlemine başlayın.

2.Ayarlar > Genel > Cihaz hakkında dizin yolunu takip edin.

3.Güncelleme Merkezi > Yazılım Güncelleme > Şimdi Kontrol Et dizin yolunu takip ederek telefonunuza gelen son güncellemeyi bulması için işlem yapın.

4.Telefonunuzun bulduğu Android 7.0 Nougat güncellemesine tıklayın. Dilerseniz indirip sonra da kurabilirsiniz. Direk indirip kurulumu da başlatabilirsiniz.

5.Direk kurulumu yaparsanız telefonunuza güncelleme yüklendikten sonra kapanıp tekrar açılacaktır.

İşlem bittikten sonra telefonunuzu yeni güncel sürümü ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Leave a Comment