Lenovo P2 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefon endüstrisinin yükselen firmalarından olan Lenovo ’nun P2 modelinin  Android 6.0, Marshmallow sürümüne nasıl güncelleyeceğinizi öğrenmeden önce telefonunuzu biraz tanıyalım.

Lenovo P2
Lenovo P2

Lenovo’nun son zamanlarda çıkardığı en popüler akıllı telefonlardan olan P2 cihazının özellikleri kısaca şu şekilde. Lenovo firması P2 cihazı için Qualcomm® Snapdragon™ 625 gerçek sekiz çekirdekli 2,0 GHz işlemci kullanmakta. Bu işlemci ile cihaz performansta gerçekten mükemmel sonuçlara ulaşıyor.

Androi 6.0, Marshmallow ile kullanıcılara sunulan P2, SD kart ile arttırılabilir bir hafızaya, 5,5 inç FHD (1920 x 1080) Süper AMOLED ekran çözünürlüğüne ve piksel başına yaklaşık olarak 441 ppi’lik kalite sunuyor. 4 GB RAM ile desteklenen hız kapasitesi bu telefonda mevcut.

Lenovo P2
Lenovo P2

Bu kılavuzda ise P2 modelinin Androi 6.0, Marshmallow ’dan Android 7.0 Nougat işletim sistemine nasıl güncelleneceğini açıklamaya çalışacağız.

Başlamadan önce

 • Güncelleme sırasında telefonunuzun kapanması işlemin yarıda kalmasına ve ciddi sorunlara yol açabilir, şarjınızın yeterli olduğundan emin olun.
 • İnternetten indireceğiniz güncelleme paketinin düzgün şekilde edinilebilmesi için cihazınızın kaliteli bir internet bağlantısına bağlı olmasını sağlayın.
 • Cihazınızı güncellemeden önce full yedek almayı gerçekleşebilecek her türlü olumsuzluğa karşı unutmayın.
 • Güncelleme süresince telefonunuzu kullanamayacağınızı unutmayın ve bu nedenle güncelik işlerinizi hallettikten sonra yapacağınız güncellemenin akşam veya gece saatlerine denk gelmesini sağlayın.
Lenovo P2
Lenovo P2

Lenovo P2 Android 7.0 Nougat güncellemesi nasıl yapılır?

 1. Öncelikle telefonunuzun ana menüsünü açın ve ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 2. Ayarlar uygulamasının en aşağıdaki sekmesinde Telefon Hakkında seçeneğini bulup üzerine hafifçe dokunun.
 3. Telefon hakkında kısmına giriş yaptıktan sonra karşınıza Sistem Güncellemeleri yazılı bir sekme çıkacaktır.
  Sistem güncellemeleri sekmesine hafifçe dokunduktan sonra giriş yaptığınız ekranda sistem güncellemelerini kontrol et yazılı bir butonla karşılaşacaksınız.
 4. Sistem güncellemelerini kontrol etmek için bu butona tıklayın ve Android 7.0 Nougat güncelleme paketinin denetlenmesini bekleyin.
  Gerekli denetleme yapıldıktan sonra cihazınızın Android 7.0 Nougat için uygun olması halinde karşınıza ilgili paket çıkacaktır, indir butonuna dokunun.
 5. Android 7.0 Nougat güncelleme paketini indirdikten sonra üzerine tıklayın ve kullanım şartlarını okuyup kabul edin ve yükle butonuna tıklayın.
 6. Yükle butonuna tıkladıktan sonra cihazınız bir kez yeniden başlatılacak ardından Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne yükseltilecektir.

Leave a Comment