Kaan N1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

Kaan n1 akıllı telefonu Android 6.0 Marshmallow yüklü şekilde kullanıcılara teslim edildi ve piyasaya sürüldükten sonra çıkan Android 7.0 Nougat güncellemesinin nasıl yapılacağıyla ilgili kafa karışıklıkları ortaya çıktı.

154.5 x 76.9 x 7.3 mm (boy, genişlik, derinlik) boyutuna sahip 167 gram ağırlığındaki Kaan n1 ülkemizde popüler olan akıllı telefonlardan birisidir. Mediatek MT 6755 işlemci, Oda ARM Cortex 2 GHZ 8 çekirdekğe sahip olan Kaan n1, 3g belleğe, 32 GB dahili hafızaya sahip bir Android telefondur. 128 GB’a kadar attırılabilir hafızası bulunan Kaan n1’in şuanki piyasa fiyatı 1000 TL civarında.

13 MP arka kameraya sahip akıllı telefonun en çok eleştirilen niteliklerinden birisi de arka kamerasının autofocus özelliği olmuştu. 8 MB ön kameraya çift flaş desteğine sahip telefonun ekran büyüklüğü ise 5.5 inç. 1920×1080 px ekran çözünürlüğüne sahip Kaan n1 3000 mAh batarya ömrüyle de giriş segmentteki kullanıcılar için yeterli performansı gösteriyor.

Android Nougat güncellemesi yapmadan önce

  • Akıllı telefonunuzun güncelleme sırasında uğrayabileceği her türlü kayba karşı hazırlıklı olabilmek adına full yedek alıp Google Drive’da yedeklemenizi tavsiye ediyoruz.
  • Şarjınızın %50 seviyesinden yukarıda olduğundan emin olun.
  • Bağlantı kurduğunuz Wi-Fi ağının hizmet kalitesinin güçlü ve stabil olduğundan yaşanabilecek kopuklukların önüne geçmek adına emin olun.
  • Güncelleme boyunca telefonunuzu kurcalamayın, tuşlarına basmayın.
  • Güncelleme sırasında telefonunuz birkaç defa yeniden başlatılabilir, kendi haline bırakın.

Kaan n1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle telefonunuzun ayarlar uygulamasına gidin.
  2. En aşağıdaki hakkında butonuna dokunun.
  3. Sistem güncellemeleri yazılı bir alan sizi karşılayacaktır üzerine dokunup güncellemelerin denetlenmesini sağlayın.
  4. Güncellemeleri denetledikten sonra Android Nougat 7.0 paketini indirin, kullanım kosullarını kabul ettikten sonra yükleyin.

Paket indirildikten sonra yükle butonuna bastığınızda telefonunuz önce bir süre hazırlanacak ardından kapanıp yeniden başlayacaktır, yeniden başlatılırken güncelleme telefonunuz ile senkronize edilecektir, bir süre boyunca telefonu kendi haline bırakın. An itibariyle Android 7.0 Nougat güncellemesini Kaan n1 telefonunzuda da kullanabilirsiniz.


Leave a Comment