iPhone X Güncellemesi Nasıl Yapılır – iOS Son Sürüm

Apple düzenli olarak yeni cihazlar için güncellemeleri piyasaya sürüyor. iPhone X yazılım güncellemesi, İOS üzerindeki 11.1.2 sürümü ile olacak. Apple kullanıcılarının cihazlarında yaşamış olduğu sıkıntı, marka tarafından direkt olarak güncellemeler ile son buluyor.

Apple iPhone X Yazılım Güncelleme

Cihazınıza düzenli olarak güncelleme bildirimleri geliyor. Dilerseniz güncelleme işlemini reddetme şansınız var. Gelen bildirimin ardından firmanın telefonunuzda ne gibi değişiklikler yapacağını da öğrenebilirsiniz.

  • Güncelleme işleminin detayları için ‘detaylar’ seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Wi-fi ya da mobil internet ile güncelleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Ayarlar sekmesinden sadece wi-fi bağlantısı olması durumunda güncelleme bildirimi alma şansınızı kullanabilirsiniz.

-Yeni Yazılım Bildirimi

Apple güncellemenin kullanıcılar tarafından kolay ve hızlı şeklide yapılması için işlem basamaklarını sunuyor. ‘‘güncelle’’ butonuna tıkladığınız anda direkt olarak indirme ve kurulum gerçekleşiyor.

  • İnternet bağlantınızın olması dışında,
  • Şarjınızın %50’den fazla olması da isteniyor.

Bildirimi takip ederek güncellemeyi yapabilirsiniz. Bunun dışında ayarlar seçeneğini kullanarak sayfanın en alt kısmından güncellemenin son sürüm olup olmadığını kontrol etme imkanınız var.

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Otomatik olarak güncelleme işleminin yapılması için sunulmuş olan seçenekler var. İsterseniz yeni yazılım gelmesi anında internet bağlantısının ve şarjın uygun olması halinde direkt olarak güncellemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Güncellemenin hangi saat aralıklarında yapılmasını istediğinizi belirtebilirsiniz. Sadece wifi bağlantısı olması halinde yeni yazılımın telefonunuza indirilmesini sağlayabilirsiniz. Cihazda bulunan bu özellikleri kullanarak Apple iPhone X yazılım güncellemesini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yazılım Güncelleme Ne İşe Yarar?

İPhone güncellemeler ile telefonunuzdaki problemlerin çözümünü sağlıyor. Şarj sorununun olması ya da cihazın herhangi bir noktasında sistemsel sorun yaşanması çözümleniyor.

  • 1.2 güncellemesi ile cihazdaki iki sorun giderilmiştir.
  • 11.1 güncellemesi ile klavyedeki İ harfinin A’ya dönüşmesi sorunu giderilmiştir.

Leave a Comment