Huawei Y6 2019 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Bu cihazın özellikleri kısaca şu şekilde. Cihazın 6.09 inç büyüklüğündeki ekranı HD+ çözünürlük sunarken, TÜV Rheinland sertifikasıyla birlikte geliyor. Bu sayede Huawei Y6 göze zarar veren mavi ışıkları engelleyen bu ekranın yer aldığı telefon, MediaTek Helio A22’den güç alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanına sahip olan Y6 2019’da, microSD kart yuvası bulunuyor. Bu sayede hafızayı 512 GB’a kadar artırabilmek mümkün.

Arka tarafında 13 Megapiksel ön tarafında ise 8 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alan Huawei Y6 2019, Android 9 Pie işletim sistemi ve EMUI 9 kullanıcı arayüzü ile kutudan çıkıyor.

Yeni özelliklerin telefona dahil edilmesi için Huawei Y6 yazılım güncellemesi yapılmalıdır. Android 9.0 (Pie) cihaz için gelen sürümler arasında. Yazılımın son sürüm olması cihazınızın sorunsuz çalışmasını sağlayacağından, mutlaka güncelleme gönderildiğinde kurulumunu gerçekleştirin.

Huawei Y6
Huawei Y6 2019

Huawei Y6 Yazılım Güncelleme

Güncelleme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı bu cihaz için yanıtlanacak olursa, güncellemeler bildirimlerden takip edilmelidir diyebiliriz. Bu işlem için ilk olarak indirme yapacaksınız.

İndirme için gerekenler;

  • Bellek
  • Pil gücü
  • Hafızadır.
Huawei Y6
Huawei Y6 2019

İndirme işlemini indir butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Koşullar sağlandıysa kısa bir süre içinde paket telefonunuza inecek. Ardından ‘‘kur’’ butonuna tıklayacaksınız. Özelliklerin değişmesi, problemlerin çözümlenmesi; kurulum işleminin tamamlanmasından sonra olacak.

  • Telefon kapanır,
  • Zaman çubuğu dolar,
  • Cihaz otomatik olarak açılır. Bu adımlar tamamlandığında güncelleme tamamlanmış olur.

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Güncelleme işleminin otomatik olarak yapılması, telefonda otomatik güncelleme özelliğinin aktif hale getirilmesi ile olur. Bunun için ayarlar uygulamasından otomatik güncellemeyi açın. Seçiminizi yaparken belli saat aralıklarında güncellemenin yapılmasını seçebilirsiniz. Özellikle wi-fi bağlantısı ile güncellemelerin yapılması öneriliyor. İndirilen dosyanın internet paketinden düşmemesi açısından kablosuz internet bağlantısının olduğu bir anda güncellemelerin yapılma komutu verilebilir.

Güncellemenin yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için cihazın hangi sürümü kullandığının bildirilmesinin yanında güncel olduğu da yazar. Ayarlar uygulamasından güncel olup olmadığına bakarak, yazılım paketlerinin ne zaman yenileceğini takip edebilirsiniz.

Güncelleme Ne İşe Yarar?

Huawei Y6
Huawei Y6 2019

Telefonun piyasaya sürülmesinden sonra işletim sistemine özellikler eklenebiliyor. Bu özelliklerin kullanıcılara ulaştırılması ile sistem üzerindeki güncellemeler ile oluyor. Telefonun özellikle pil gücünün iyileştirilmesi, güncellemeler ile mümkün. Klavyede yaşanan sorun, ekran ya da arka planda yaşanan sorun; cihazınızın güncellenmesi ile ortadan kalkabilir.


Leave a Comment