Huawei P20 Pro Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Yeni özelliklerin telefona dahil edilmesi için Huawei P20 Pro yazılım güncellemesi yapılmalıdır. Android 8.1 cihaz için gelen sürümler arasında. Yazılımın son sürüm olması cihazınızın sorunsuz çalışmasını sağlayacağından, mutlaka güncelleme gönderildiğinde kurulumunu gerçekleştirin.

Huawei P20 Pro Yazılım Güncelleme

Güncelleme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabı Huawei P20 Pro için yanıtlanacak olursa, güncellemeler bildirimlerden takip edilmelidir diyebiliriz. Bu işlem için ilk olarak indirme yapacaksınız.

İndirme için gerekenler;

  • Bellek
  • Pil gücü
  • Hafızadır.

İndirme işlemini indir butonuna tıklayarak yapabilirsiniz. Koşullar sağlandıysa kısa bir süre içinde paket telefonunuza inecek. Ardından ‘‘kur’’ butonuna tıklayacaksınız. Özelliklerin değişmesi, problemlerin çözümlenmesi; kurulum işleminin tamamlanmasından sonra olacak.

  • Telefon kapanır,
  • Zaman çubuğu dolar,
  • Cihaz otomatik olarak açılır. Bu adımlar tamamlandığında güncelleme tamamlanmış olur.

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Güncelleme işleminin otomatik olarak yapılması, telefonda otomatik güncelleme özelliğinin aktif hale getirilmesi ile olur. Bunun için ayarlar uygulamasından otomatik güncellemeyi açın. Seçiminizi yaparken belli saat aralıklarında güncellemenin yapılmasını seçebilirsiniz. Özellikle wi-fi bağlantısı ile güncellemelerin yapılması öneriliyor. İndirilen dosyanın internet paketinden düşmemesi açısından kablosuz internet bağlantısının olduğu bir anda güncellemelerin yapılma komutu verilebilir.

Güncellemenin yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için cihazın hangi sürümü kullandığının bildirilmesinin yanında güncel olduğu da yazar. Ayarlar uygulamasından güncel olup olmadığına bakarak, yazılım paketlerinin ne zaman yenileceğini takip edebilirsiniz.

Güncelleme Ne İşe Yarar?

Telefonun piyasaya sürülmesinden sonra işletim sistemine özellikler eklenebiliyor. Bu özelliklerin kullanıcılara ulaştırılması ile sistem üzerindeki güncellemeler ile oluyor. Telefonun özellikle pil gücünün iyileştirilmesi, güncellemeler ile mümkün. Klavyede yaşanan sorun, ekran ya da arka planda yaşanan sorun; Huawei P20 Pro cihazınızın güncellenmesi ile ortadan kalkabilir.


Leave a Comment