Huawei Mate 8 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi sürümüne sahip şekilde kullanıcılara teslim edilen Huawei Mate 8’i Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne güncellemeden önce telefonu biraz tanıyalım.

3 farklı özellik biçimine sahip şekilde piyasaya sürülen Huawei Mate 8, 32 GB’lık dahili hafızaya sahip 3GB RAM, 64 GB dahili hafızaya sahip 4GB Ram’li ve 128 GB dahili hafızaya sahip 4GB RAM kapasitesiyle kullanıcılara farklı seçenekler sunuyor. Bununla birlikte üç farklı model içinde aynı teknik özellikler ve verilere sahip olan Huawei Mate 8, 8 megapiksel ön, 16 megapiksel arka kameraya sahiptir ve LED flash desteği de bulunur. 4000 mAh’lık bataryasıyla ilgi odağı olan Huawei Mate 8, 185 gram ağırlığında 1920 x 1080 piksel ekranın piksel başına 367 piksellik bir kalite sunduğu oldukça popüler bir phablettir.

Tam bir performans canavarı olan bu cihaza sahip kullanıcılar da verdikleri karardan oldukça mutlu olduklarını her türlü platformda dile getirmektedir. Bugünkü kılavuzumuzda ise bu eşsiz telefonun Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip olacak şekilde nasıl güncellenebileceğini açıklığa kavuşturacağız.

Başlamadan önce

  • Huawei Mate 8’in güncelleme işlemi diğer telefonlara göre biraz daha uzun sürebiliyor ve bu nedenle şarj seviyesinin %70’den fazla olması iyi olacaktır.
  • Güncelleme sırasında yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olabilmeniz adına full yedek almanız önemle tavsiye edilir.
  • Güncelleme sırasında telefonunuzun kaliteli ve hızlı bir Wi-Fi ağına bağlı olduğundan, ağ bağlantısına 3’ten fazla kişinin bağlı olmadığından emin olun.

Huawei Mate 8 Android 7.0 Nougat Güncellemesi nasıl yapılır?

  1. Öncelikle telefonunuzun ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ayarlar uygulamasında ‘Telefon Hakkında’ alanını bulun ve üzerine hafifçe dokunun.
  3. Bu alana giriş yaptığınızda yüksek ihtimalle ekranın sonunda ‘Sistem Güncellemeleri’ ile karşılaşırsınız
  4. Bu ayarın üzerine dokunun ve güncellemeleri denetledikten sonra karşılaştığınız Android 7.0 Nougat paketini telefonunuza indirin.
  5. Android 7.0 Nougat’ı telefonunuza indirdikten sonra üzerine dokunup kullanım şartlarını kabul ettikten sonra güncelleme paketini yükleyin.
  6. Güncelleme paketini yükle butonuna bastıktan sonra telefonunuz birkez yeniden başlatılacak ardından güncellemeyi yüklemek için işe koyulacaktır, bu süre zarfında telefonunuza dokunmayın ve açılmasını bekleyin.

Hepsi bu kadar! Huawei Mate 8 telefonunuzu Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip şekilde kullanabilirsiniz.


Leave a Comment