Huawei Mate 10 Pro Güncelleme Nasıl Yapılır? – Android 8.0

Huawai cihazlarında sorunların çözümlenmesi, cihazın hızının artması; diğer android cihazlarda olduğu gibi güncellemeler ile oluyor. Huawai Mate 10 Pro cihazınızın güncellemesini yüklemeniz halinde herhangi bir sorun yaşamadan uygulamaların çalıştığını, pil ömrünün uzadığını ve hızın arttığını görebilirsiniz.

Huawei Mate 10 Pro Yazılım Güncelleme

Telefonunuzun son sürüm yazılım ile çalışması için güncelleme nasıl yapılır gibi bir soru sorabilirsiniz. Sorunun cevaplanması oldukça kolay. İlk olarak güncellemenin gerçekleşmesi için cihazın sahip olması gereken niteliklerin ne olduğunu bilmelisiniz.

  • İndirme için Wi-fi ya da Mobil internet erişimi
  • Yeterli bellek alanı
  • Pil gücü

-İşlem Basamakları

Güncelleme geldiğinde direkt olarak bildirim olarak telefonunuzda görülür. Güncelleyici üzerinden ayarlar seçeneğine tıklamanız gerekecek.

Ayarlar;

Sayfada ‘‘tümü’’ seçeneği bulunuyor. Tıklayın ve ardından güncelleyici butonuna tıklayın.

Güncelleme Kontrolü;

Kontrol et butonuna tıkladıktan sonra son sürümün yüklenip yüklenmediğini göreceksiniz. Ekrandan bildirime tıklayarak da güncellemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

İndirme ve Kurulum;

İndir komutu ile gönderilen paket telefonunuza indirilmiş olacak. Sonrasında telefonunun güncellenmesi için kurulumu yapacaksınız. Kapanıp açılma işleminden sonra telefonunuz son sürüm yazılım üzerinden çalışmaya başlayacak.

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Gelen paketin direkt olarak kurulması için güncelleme işlemini otomatiğe alabilirsiniz. Bunun için wi-fi bağlantısı olduğunda, otomatik olarak güncelle seçeneğini kullanmanızı önerebiliriz. Mobil internetiniz ile işlemin yapılmasını engellemek için ayarlar sekmesini kullanabilirsiniz. Otomatik güncelleme de wi-fi bağlantısı olması halinde, ekranda görülen bildirime tıklayarak yazılımın son sürüm olmasını sağlayabilirsiniz.

Yazılım Güncellemesinde Sorun Yaşar mıyım?

Pil gücü, internet erişimi, yeterli bellek şartlarının sağlanması halinde güncelleme işleminde bir sorun yaşamanız söz konusu olmaz. Ancak sizden kaynaklanmayan bir problem olduğunu düşünüyorsanız destek hattından yardım alabilirsiniz. Huawei Destek en kısa sürede çözüm önerisinde bulunacaktır.


Leave a Comment