Huawei Honor 4x Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

Huawei Honor 4x akıllı telefonu Android Lollipop ile kullanıcılara sunulan Huawei’nin en dikkat çekici telefonlarındandır, Android 7.0 Nougat güncellemesi ise kademeli olarak kullanıcılara sunulmaya devam ediyor.

5.5 inç ekran büyüklüğüne, 720×1280 ekran çözünürlüğüne sahip cihaz 267 piksellik görüntü kalitesi sunuyor. Snapdragon 410 işlemci, 2 GB Ram ile birlikte gelen Huawei Honor 4x, piyasaya ilk sunulduğunda Kitkat sürümü ile kullanıcılara teslim edildi ancak satış sürecinde gerçekleşen Lollipop güncellemesi ile telefonlarda baştan aşağı yenilenmiş oldu.

Android Lollipop güncellemesinden sonra Marshmallow güncellemesini de resmi olarak alan Huawei Honor 4x, şirketin toplamda iki defa resmi olarak güncellediği en popüler telefonlarından ve son gerçekleştirilen işletim sitemi güncellemesi Android 7.0 Nougat güncellemesi için de şartlar olgunlaşmaya başladı ve bazı kullanıcılar için çoktan ilgili güncelleme sunuldu.

İşte bu nedenle Android 7.0 Nougat güncellemesinin Huawei Honor 4x telefonlar için nasıl yapılacağına ilişkin bir kılavuz hazırlamak istedik. Aşağıdaki direktifleri takip ederek Huawei Honor 4x model telefonunuzu Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne güncelleyebileceksiniz.

Huawei Honor 4x’i Android 7.0 Nougat’a Güncellemek

Güncelleme işlemine başlamadan önce bilmeniz gerekenleri detaylıca okuyun:

 • Telefonunuzun güncelleme süresince kullanılamayacağını aklınızda tutarak gündelik işlerinizi bitirdiğinizden emin olun.
 • Gerçeklelebilecek her türlü soruna karşı hazırlıklı olabilmek adına full yedek almış olduğunuzdan emin olun.
 • Telefonunuzun şarjının güncelleme sırasında bitmemesi için %60 seviyesinden yukarıda olduğundan emin olun.
 • Telefonunuzu güncelleyeceğiniz sırada internete bağlı olmanız gerektiğini ve bu nedenle de tüm bu güncelleme süreci boyunca internet bağlantı hızınızın ihtiyaçlarınızı karşılayacak nitelikte olduğundan emin olun.

Huawei Honor 4x’i Android 7.0 Nougat’a güncelleyin

 1. İlk olarak telefonunuzun ana menüsünden dişli çark ikonuna sahip ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 2. Daha sonra ekranınızın en altında yer alan telefon hakkında butonuna tıklayın.
 3. Telefon hakkında alanına giriş yaptıktan sonra sistem güncellemeleri deyin ve sistem güncellemelerini denetleyin.
 4. Karşınıza Android 7.0 Nougat’ın telefonunuz için uygun olduğuna dair bir ekran çıkacaktır.
 5. Güncelleme paketini indir butonuna hafifçe dokunun.
 6. Paket indirildikten sonra paketin üzerine tıklayın ve kullanım şartlarını okuyup onayladıktan sonra yükle butonuna basın.
 7. Yükleme boyunca telefonunuzu kendi haline bırakın.
 8. Güncellemeden sonra telefonunuz kendisini birkaç defa yeniden başlatabilir, bir süre kendi halinde bırakmanızda fayda var.

Hepsi bu kadar, an itibariyle Huawei Honor 4x telefonunuz için Android 7.0 Nougat güncellemesine sahipsiniz.


Leave a Comment