HTC One M7 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

HTC One M7 kullanıcıları Android 7.0 Nougat güncellmesini telefonlarına yükleyebilmek için bazı düzenlemeler yapmalıdır. HTC’nin One serisinin en gözde telefonlarından olan M7, 4.7 inç ekran Full HD 1080p görüntü kalitesi ile oldukça kaliteli bir görüntü sağlamasının yanısıra Qualcomm Snapdragon işlemcisi ve kendine has performans iyileştirmeleri sayesinde de kullanıcılarını oldukça tatmin eder nitelkte.

Android’in tüm güncellemelerini temin eden HTC markası M7 telefonları için de Android 7.0 Nougat iyileştirmeleri yapmak adına çalışmalara çoktan başladı. Hatta şuan bazı kullanıcılar için güncelleme paketini sunan HTC, M7 için kısa süre içerisinde tüm kullanıcılarını Android 7.0 Nougat sürümüne güncelleyeceğe benziyor.

Eşsiz ses kalitesi, UltraPixel kamerası ile daha fazla ışık yakalama kabiliyeti sunan M7, genellikle iyi fotoğraflar çekmek isteyen kullanıcılar tarafından kullanılmakta.

Tasarım olarakta neredeyse tüm beklentilere cevap verebilir nitelikte olan HTC M7, ülkemizde de milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta.

Bu kılavuzda ise HTC One M7 telefonu Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne nasıl güncelleyeceğinizi anlatacağız.

Android Nougat 7.0 güncelleme paketini yüklemeden önce bilmeniz gerekenler;

 • Telefonunuzun güncelleme sırasında kapanmaması için şarjınızın %60 seviyesinden yukarıda şarj aletinizin hazır durumda olduğundan emin olun.
 • Güncellemeyi indireceğiniz internet bağlantınızın sorunsuz ve hızlı olduğundna emin olun.
 • Güncelleme boyunca telefonunuzu kullanamayacaksınız, gündelik işlerinizi hallettiğinizden emin olun.
 • Güncelleme yapmadan önce her türlü olumsuzluğa karşı hazırlıklı olabilmek adına telefonunuzda full yedek alın ve ilgili yedek dosyalarını bir cloud dosya barındırma sisteminde (Google Drive, Yandex Disk gibi) tutun. Güncellemeden sonra veri kaybı yaşamanız halinde de bu yedekler işinize yarayacaktır.

HTC One M7 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

 1. Öncelikle ana menünüzde yer alan Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
 2. Ayarlar uygulamasına giriş yaptıktan sonra farklı bir arayüz kullanmıyor veya root yapmadıysanız ayarların en altında bulunan telefon hakkında butonuna tıklayın.
 3. Telefon hakkında kısmına giriş yaptıktan sonra karşınıza sistem güncellemeleri çıkacaktır. Sistem güncellemelerinin üzerine dokunun.
 4. Sistem güncellemelerine dokunduktan sonra güncellemeleri kontrol et butonuna tıklayın.
 5. Güncellemeler kontrol edildikten sonra telefonunuzun güncelleme için uygun olması halinde Android 7.0 Nougat paketi ile karşılaşacaksınız, indirin.
 6. İndirdikten sonra ilgili paketin üzerine tıklayın, kullanım şartlarını kabul edip yükle butonuna basın.
 7. Yüklemeden önce telefonunuz birkaç defa yeniden başlatılacak ardından otomatk olarak güncellenecektir bu süreç zarfında telefonunuza dokunmayın, kendi haline bırakın.

Hepsi bu kadar! An itibariyle telefonunuz Android 7.0 Nougat İşletim Sistemi güncellemesi aldı.


Leave a Comment