General Mobile 4G Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır

General Mobile firması tarafından üretilen en popüler telefonlardan olan General Mobile 4G telefonunun Android 7.0 Nougat desteği de bulunuyor.

Bilindiği gibi Google ile ilgili tüm gelişmeleri kullanıcılarıyla paylaşmakta öncü firmalardan olan General Mobile’ın tüm telefonları Android işletim sistemi ile tam senkronizasyon içerisinde. General Mobile tarafından üretilen telefonlar ilgili işletim sistemi piyasaya çıktıntan sonra kullanıcılara Android 7.0 Nougat yüklü şekilde verildi ancak telefonu daha önceden satın almış olan kullanıcılar Android 7.0 Nougat işletim sistemi güncellemesini telefonuna edinmek konusunda sıkıntı yaşayabiliyor.

135 gram ağırlığında, 2500 mAH pil ömrüne sahip olan General Mobile 4G, Siyah ve Beyaz renk seçenekleriyle piyasaya sürüldü. Qualcomm Snapdragon 8916 işlemciye sahip cihazın 2GB Ram ve 16 GB dahili hafızası bulunuyor ancak depolama alanını Micro SD kart ile arttırabilmek mümkün. 5 inç ekranı, 1280 x 720 px çözünürlüğü ile ilgil çeken telefon diğer yandan dinamik parlaklık ve Oncell teknolojisine de sahip. 13 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamerası bulunan cihazın FullHD video oynatma ve kaydetme özelliği de bulunuyor.

Başlamadan Önce

  • Güncelleme işlemi sırasında şarjınızın bitmemesi için telefonunuzu şarjdayken güncelleyin.
  • Güncelleme öncesinde yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşın telefonunuzun full yedeğini aldığınızdan emin olun.
  • Güncelleme paketinin indirildiği sırada internet bağlantınızda kopukluk olmaması önemlidir, bu nedenle cihazınızın kaliteli bir ağa bağlı olmasını sağlayın.

General Mobile 4G Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle telefonunuzun ana menüsündei ayarlar uygulamasına girin.
  2. Ekranınızın en aşağısında yer alan Telefon Hakkında butonuna tıklayın.
  3. Karşınıza çıkan sekmelerden sistem güncellemelerini seçin.
  4. Sistem güncellemelerini seçtikten sonra güncellemeleri kontrol edin ve Android 7.0 Nougat güncellemesi paketini indirip yükleyin.
  5. Yükleme başlayınca telefonunuz yeniden başlatılacak ve işletim sistemi güncellenecektir.

Hepsi bu kadar! Bu güncelleme işlemini tamamladıktan sonra General Mobile 4G ve Dual model telefonunuzu Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip şekilde kullanabilirsiniz.


Leave a Comment