Excon Era K5 Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Ekonomik olmasının yanında çok fazla sayıda kutu içeriğiyle birlikte kullanıcılarına teslim edilen Excon Era K5 akıllı telefonu Android 4.4.2 işletim sistemine sahip şekilde kullanıcılara teslim edilmekte ve güncelleme yapmak isteyen kullanıcılar için bu yazımızda Android Nougat’ı Excon Era K5 telefonu için nasıl edinebileceğinizi açıklamaya çalışacağız.

Başlamadan önce ilginç özelliklere sahip Excon Era K5 telefonunu biraz yakından tanımakta fayda var. Giriş segmentteki kullanıcılara hitap eden Excon Era K5 telefonu oldukça cuzi bir miktara piyasaya sürüldü. 1280×720 piksel ekran çözünürlüğüne sahip Excon Era K5 telefonunun 5 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunuyor. 1 GM RAM’e sahip olan Excon Era K5 telefonunun Play Store’a yüklenen güncel oyunları kaldıramayacağını açıkça ifade etmekte fayda var. 13 megapiksel arka kamerasında LED flaş desteği bulunan Excon Era K5 telefonunun ön kamerası ise 5 megapiksel çözünürlüğe sahip.

16 GB dahili hafızasının yanısıra 64 GB kadar micro SD kart desteği sunan Excon Era K5 için lafı fazla uzatmadan güncelleme kılavuzuna geçelim.

Güncellemeden önce

  • Telefonunuzun başına gelebilecek her türlü olumsuzluğa ve veri kaybına mani olmak adına mutlaka full yedek aldığınızdan ve kişilerinizi Google hesabınızla senkronize ettiğinziden emin olun.
  • Telefonunuzun güncelleme sırasında kapanmaması önemlidir, şarjınızı yanınızda bulundurun.
  • İnternet bağlantınızın kaliteli ve sürekli olması gerekmektedir, gerekli yapılandırmaları mutlaka önceden yapmış olun.

Excon Era K5 Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. Öncelikle telefonunuzun Ayarlar uygulamasına giriş yapın.
  2. En aşağıda yer alan Telefon Hakkında bölümüne tıkladıktan sonra karşınzıa çıkacak olan Sistem Güncellemeleri alanından güncellemeleri denetleyin.
  3. Telefonunuzun Android 7.0 Nougat işletim sistemine hazır olması halinde güncelleme paketi karşınıza çıkacaktır, indirip yükleyin.
  4. Yükleme başlamadan önce telefonunuz bir defa otomatik olarak yeniden başlatılacaktır ve bu işlem biraz uzun sürebilir, bu süreç içerisinde telefonunuzun kilit tuşlarına dokunmayın ve çarklar dönene kadar kendi haline bırakın.

Telefonunuzun yeniden başlatıldığında ve çarklar dönmeye başladığında Android 7.0 Nougat yüklenmeye başlamıştır ve açıldığında Excon Era K5 telefonunuzu Android 7.0 Noguat işletim sistemine sahip şekilde kullanabileceksiniz. Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuz için uzun bir süre Google Play güncellemesi indirmesi yapmanız gerekebilir zira Android Nougat ile birlikte neredeyse tüm uygulamaların baştan aşağı yenilenmesi gerekecektir.


Leave a Comment