Casper Via A2 Android Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android ile kullanıcılara sunulan Casper Via A2 telefonunun Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne sahip olabilmesi için ayarlar uygulamasından bazı düzenlemeler yapmanız gerekir.

Casper firmasının ‘Tam bir performans canavarı’ sloganıyla piyasaya sürdüğü Casper Via A2 modeli ülkemizde de oldukça popüler kullanılan akıllı telefonlardan. ARMv8 (64-bit) işlemciye sahip Via A2 modelinin 5.7 inçlik bir ekranı ve bu ekranında Corning Gorilla Glass 3 ile ekran teknolojisi bulunuyor.

Casper Via A2

Altın kum parçacıklarının ilham verdiği platin gri ve kar beyazı rengin oluşturduğu göz alıcı metal tasarım, VIA A2’yi daima göz önünde tutar. Arka parmak izi okuyucusu harika selfie’ler çekerken, hızlı şekilde menü ekranına geçişi sağlar.

16 megapiksellik arka kamerası, 8 megapiksellik ön kamerası ve flash desteği ile kullanıcısına neredeyse her türlü imkanı sunan Casper Via A2 telefonu HD kayıt desteği ile de anı yüksek kalitede ölümsüzleştirmenize imkan sağlıyor.

Bu kılavuzda ise Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine sahip Casper Via A2’yi nasıl güncelleyebileceğinizi sizinle paylaşacağız.

Başlamadan önce

  • Telefonunuzun güncelleme süresince şarjda kalmasını sağlayın.
  • Güncelleme paketinin indirileceği internet bağlantısı hızlı olmalıdır, mümkün olan en kullanışlı ağa bağlanıp güncelleme paketini bu şekilde indirin.
  • Telefonunuzu güncellemeden önce her türlü duruma karşın full yedek alıp farklı bir cihazda veya cloud sisteminde sakladığınızdan emin olun.
  • Güncelleme boyunca telefonunuzu kapatmaya veya açmaya çalışmayın, çarklar ne kadar dönerse dönsün müdahale etmeyin.
Casper Via A2

Casper Via A2 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

  1. İlk olarak ayarlar uygulamasına gidin
  2. Ekranı en aşağıya kaydırın ve telefon hakkında sekmesine dokunun
  3. Sistem güncellemeleri yazan bir sekme ile karşılaşmanız gerekir, üzerine hafifçe dokunun.
  4. Sistem güncellemeleri sekmesine giriş yaptığınızda ekranınızın ortasında güncellemeleri denetle yazılı bir buton bulunur, bu butona tıklayarak güncellemeleri denetleyin.
  5. Eğer cihaz üreticiniz Android 7.0 Nougat’ı sizin için sunduysa ilgili paket görünecektir indirip, yükleyin.

Yükleme işlemi başlamadan önce telefonunuz 1 defa yeniden başlatılacak ardından güncelleme barı karşınıza çıkacaktır, ilgili bar tamamen dolduğunda telefonunuzu Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip şekilde kullanabilirsiniz.


Leave a Comment