Casper Via A1 Android Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Android 6.0 Marshmallow ile kullanıcılara sunulan Casper Via A1 telefonunun Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne sahip olabilmesi için ayarlar uygulamasından bazı düzenlemeler yapmanız gerekir..

Casper firmasının ‘Tam bir performans canavarı’ sloganıyla piyasaya sürdüğü Casper Via A1 modeli ülkemizde de oldukça popüler kullanılan akıllı telefonlardan. Mediatek MT 6755M 1.8Ghz Octa Core(8 Çekirdek) 64bit işlemciye sahip Via A1 modelinin 5.5 inçlik bir ekranı ve bu ekranında Gorilla Glass 3 ile IPS In-cell ekran teknolojileri bulunuyor.

13 megapiksellik arka kamerası, 8 megapiksellik ön kamerası ve flash desteği ile kullanıcısına neredeyse her türlü imkanı sunan Casper Via A1 telefonu HD kayıt desteği ile de anı yükek kalitede ölümsüzleştirmenize imkan sağlıyor.

Bu kılavuzda ise Android 6.0 Marshmallow işletim sistemine sahip Casper Via A1’i Android 7.0 Nougat işletim sistemi sürümüne nasıl yükselteceğinizi sizinle paylaşacağız.

Başlamadan önce

 • Telefonunuzun güncelleme süresince şarjda kalmasını sağlayın.
 • Güncelleme paketinin indirileceği internet bağlantısı hızlı olmalıdır, mümkün olan en kullanışlı ağa bağlanıp güncelleme paketini bu şekilde indirin.
 • Telefonunuzu güncellemeden önce her türlü duruma karşın full yedek alıp farklı bir cihazda veya cloud sisteminde sakladığınızdan emin olun.
 • Güncelleme boyunca telefonunuzu kapatmaya veya açmaya çalışmayın, çarklar ne kadar dönerse dönsün müdahale etmeyin.

Casper Via A1 Android 7.0 Nougat Güncellemesi Nasıl Yapılır?

 1. İlk olarak ayarlar uygulamasına gidin
 2. Ekranı en aşağıya kaydırın ve telefon hakkında sekmesine dokunun
 3. Sistem güncellemeleri yazan bir sekme ile karşılaşmanız gerekir, üzerine hafifçe dokunun.
 4. Sistem güncellemeleri sekmesine giriş yaptığınızda ekranınızın ortasında güncellemeleri denetle yazılı bir buton bulunur, bu butona tıklayarak güncellemeleri denetleyin.
 5. Eğer cihaz üreticiniz Android 7.0 Nougat’ı sizin için sunduysa ilgili paket görünecektir indirip, yükleyin.

Yükleme işlemi başlamadan önce telefonunuz 1 defa yeniden başlatılacak ardından güncelleme barı karşınıza çıkacaktır, ilgili bar tamamen dolduğunda telefonunuzu Android 7.0 Nougat işletim sistemine sahip şekilde kullanabilirsiniz.

19 Comments

 • ABI CASPER VIA A1 DE SISYEM GUNCELLEMESI YOK NASIL OLIYOR BUNDA MİLLET 8 EEE CIKTI biz hala 6 dayız en azından ne olacağına dair bir yorum yaparsanız memnun olurum

 • Bu yazıyı yazan arkadaş kesinlikle bu telefonu hiç eline almamış. Çünkü bi telefonda telefon hakkında bölümünde sistem güncellemeleri diye bir yer yok bu bu cihazda casper ota diye bir uygulama var güncellemeler bu uygulama üzerinden gelir.

 • Bilen de yazıyor bilmeyen de, sen önce eline bir via a1 al. Sistem güncellemesine girecekmiş. Yok öyle bişey bilgin
  ?

 • bende casper via1 var ve telefon hakkında şeçeneğinde güncellemelerle alakalı hiç bir şey yok sadece uygulama var denetliyo varsa güncelliyo bunun haricinde nasıl yükleyebilirim naguat ı

 • Berbat bir telefon bu kadar reklam ise resmen milleti enayi yerine koymakatan başka bi şey değil yeni aldığım telefonu bir ay bile kullanamadım hanıma verdim oda kulanamıyor köşede duruyordu 1 yıoldu yine elime aldım haram oldçsun verdiğim para diyorum.

  • merhaba,
   ben 6 aydır kullanıyorum hiç bir şikayetim yok.
   yaklaşık olarak 90-100 tane uygulama var ne bir yavaşlama nebir donma yok.
   sadece 2 kere kendi kendini fabrika ayarlarına döndürdü.
   bütün uygulamalar ve resimler gitti.
   onun dışında gayet iyi.
   birde Android sürümünü yükseltse çok daha iyi olacak.

 • Cesper via a1 de güncelleme ayarlardan degil cesper otta üzerinden yapılıyor ve nugat güncellemesi hakkında her hangi bi bilgi verilmiyor

 • Güncelleme hiç bir zaman gelmeyecek ben artık inanmıyorum va1var bende 6da takılı duruyor keşke hiç almasaydım

 • Casper VIA a1 e sistem güncellemesi gelcek mi, gelmicek mi ona göre bizi bilgilendirin millet 8e çıktı biz 6dayız daha lütfen yardımcı olun..

 • Casper firmasının resmi facebook hesabı üzerinden iletişime geçin. Sizden bir kaç bilgi istiyor ve güncellemeyi size göndereceklerini söylüyorlar. Sıraya alıyorlarmış. Bana öyle dediler ben beklemedeyim.

Leave a Comment