Asus ZenFone 5 Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

Asus ZenFone 5, 153 x 75.7 x 7.9 milimetrelik boyutları ve 155 gr. ağırlığıyla elde rahatlıkla tutulan ve kullanılan bir akıllı telefon. Aynı zamanda cepte taşıması da zahmetsiz. 6.2 inç ekran, 18.7:9 görüntü oranıyla ince ve uzun yapıda, aynı zamanda ön yüzde ekran yüzde 83.6’lık oran ile epey alan kaplıyor.

Android 5.0.2 (Lollipop) güncellemesi Zenfone 5 için oluşturulmuştur. Güncelleme işlemleri telefonlarınıza yeni özelliklerin gelmesi, herhangi bir problem varsa çözümlenmesi içindir. Paket olarak özellikler ve sorun çözümlemeleri telefonunuzu gönderildiğinde, kurulum işlemini yaparak telefonunuzu güncel halde kullanabilirsiniz.

Asus ZenFone 5
Asus ZenFone 5

Asus ZenFone 5 Güncelleme

Güncelleme nasıl yapılır sorusunu ZenFone 5 telefonu için cevaplandırabiliriz. Yapmanız gereken ilk olarak indirme işlemini yapmak olacak. Bunun için gerekli olan kriterler;

  • İnternet bağlantısı
  • Pil gücü
  • Yeterli bellek

İndirme işleminiz güncelleme için ilk adımınız olacak. Bunun için mobil internet ya da wi-fi bağlantısı gerekiyor. Telefon kullanıcılarının internet bağlantısı olması halinde güncelleme işlemi için yeterli bellek aranıyor. Eğer pil gücü de istenen seviyenin üstündeyse indirme ve kurulum yapılabilir.

Asus ZenFone 5
Asus ZenFone 5

Güncellemeyi indirme;

İndirme işleminiz ZenFone 5 güncellemesi için şart. Gelen güncelleme paketi ekranınıza bildirim olarak gelir. İşlemi başlatmak için butona tıklamanız gerekecek.

  • İndir butonuna tıkladığınızda zaman çubuğu belirecek.
  • Paketin inme süresini takip edebilirsiniz.
  • İnme tamamlandıktan sonra kurulumu yapabilirsiniz.

Güncelleme kurulumu;

İndirmenin ardından paketin telefona uyumlu hale gelmesi, sorunların çözümlenmesi ve yeni özelliklerin gelmesi; kurulumun ardından oluyor.

  • Kur butonuna tıklayarak paketi kurabilirsiniz.
  • Telefon kapanacağından, bir süre işlem yapamayacaksınız.
  • Kurulum işleminin tamamlandığını ekrandan takip edebilirsiniz.
Asus ZenFone 5
Asus ZenFone 5

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Telefona gönderilen bildirimin otomatik olarak telefonu güncellemesi sizin vermiş olduğunuz komut ile yapılabilir. Bunun için ayarlar sekmesinden güncelleme işleminizi otomatiğe alabilirsiniz. Komut verirken sadece wi-fi bağlantısının olması halinde güncellemenin yapılmasını bildirebilirsiniz.

Güncelleme yapılması halinde kullanıcıların düzenleme istediği pek çok konu onarılır. Bu sebeple düzenli olarak güncellemeleri kontrol ederek telefonunuzu tam performans kullanabilirsiniz. Güncellemenin yapılıp yapılmadığını da aynı şekilde ayarlar sekmesinden kontrol edin.


Leave a Comment