iPhone 5s Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır? (iOS Son Sürüm)

iPhone 5S, yeni bir işlemci, daha iyi pil ömrü ve daha iyi bir kamera, bir de parmak izi tarayıcısıyla geliyor. Cihazın Türkiye’deki satış fiyatları henüz belli olmasa da başlangıçta 2.000 TL’nin altında satışa sunulma ihtimali oldukça düşük. Bulunduğumuz dönem, birkaç sene öncesine benzemiyor. Yani Apple’ın bir telefon ortaya çıkarıp rakiplerini umursamadan kamyonlar dolusu iPhone satması eskisinden çok daha zor. Ancak Apple da bunun farkında ve bu nedenle 5s ‘i bazı ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmiş. Cihazın yazılım güncellemesi, İOS üzerindeki  iOS 12 sürümü ile olacak. Apple kullanıcılarının cihazlarında yaşamış olduğu sıkıntı, marka tarafından direkt olarak güncellemeler ile son buluyor.

iPhone 5s
iPhone 5s

Apple iPhone 5s Yazılım Güncelleme

Cihazınıza düzenli olarak güncelleme bildirimleri geliyor. Dilerseniz güncelleme işlemini reddetme şansınız var. Gelen bildirimin ardından firmanın telefonunuzda ne gibi değişiklikler yapacağını da öğrenebilirsiniz.

  • Güncelleme işleminin detayları için ‘detaylar’ seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Wi-fi ya da mobil internet ile güncelleme işlemini yapabilirsiniz.
  • Ayarlar sekmesinden sadece wi-fi bağlantısı olması durumunda güncelleme bildirimi alma şansınızı kullanabilirsiniz.
iPhone 5s
iPhone 5s

-Yeni Yazılım Bildirimi

Apple güncellemenin kullanıcılar tarafından kolay ve hızlı şeklide yapılması için işlem basamaklarını sunuyor. ‘‘güncelle’’ butonuna tıkladığınız anda direkt olarak indirme ve kurulum gerçekleşiyor.

  • İnternet bağlantınızın olması dışında,
  • Şarjınızın %50’den fazla olması da isteniyor.

Bildirimi takip ederek güncellemeyi yapabilirsiniz. Bunun dışında ayarlar seçeneğini kullanarak sayfanın en alt kısmından güncellemenin son sürüm olup olmadığını kontrol etme imkanınız var.

iPhone 5s
iPhone 5s

Otomatik Güncelleme Özelliği Nedir?

Otomatik olarak güncelleme işleminin yapılması için sunulmuş olan seçenekler var. İsterseniz yeni yazılım gelmesi anında internet bağlantısının ve şarjın uygun olması halinde direkt olarak güncellemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz. Güncellemenin hangi saat aralıklarında yapılmasını istediğinizi belirtebilirsiniz. Sadece wifi bağlantısı olması halinde yeni yazılımın telefonunuza indirilmesini sağlayabilirsiniz. Cihazda bulunan bu özellikleri kullanarak Apple cihazın yazılım güncellemesini kolaylıkla yapabilirsiniz.

iPhone 5s
iPhone 5s

Yazılım Güncelleme Ne İşe Yarar?

İPhone güncellemeler ile telefonunuzdaki problemlerin çözümünü sağlıyor. Şarj sorununun olması ya da cihazın herhangi bir noktasında sistemsel sorun yaşanması çözümleniyor.


Leave a Comment