Android Oreo Güncellemesi Nasıl Yapılır? (Android 8.0 Rehber)

2018 yılı itibariyle telefonlarınıza yeni güncellemeler geliyor. Samsung Glaxy Note 8 için Android Oreo güncellemelerinin dağıtımı söz konusu. 15 Ocak 2018 tarihine kadar bitecek olan Oreo Beta, Android 8.00 Oreo işletim sistemi ile cihazında çok büyük değişimler yapıyor.

Android Oreo Güncellemesi İndirme

İnterneti olan telefon kullanıcıları güncellemeyi yapmak için ilk olarak telefonuna indirme yapacak. İndirme işlemini bildirim geldikten sonra ‘‘güncellemeyi indir’’ butonunu kullanarak yapabilirsiniz. Ekranın üst kısmında verilen zaman çubuğundan indirmenin tamamlanmasına ne kadar kaldığını takip edebilirsiniz. Detaylı markalara göre anlatımlar için telefon güncelleme konularına göz atabilirsiniz.

Android Oreo Güncelleme Kurulum

İndirme işlemini tamamlayan kişiler Andorid Oreo güncellemesini telefonuna kurabilir. Bunun için de sizden istenen aynı şekilde ‘‘kur’’ butonunu kullanmanız olacak. Kurulum işlemi için telefonunuz bir süre kapanacak. Güncelleme işlemi tamamlandığında ise direkt olarak telefon açılacak.

Güncelleme İşlemi İçin Bilmeniz Gerekenler

Oreo güncellemesinin telefonda nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Telefonunuzu güncellemek için Anadroid Oreo paketinin telefonunuza gelmesi halinde indirme işlemini yapın. Dağıtım kademe kademe yapılıyor olduğundan, güncellemenin telefonunuza gelişi farklı bir zamanda olabilir.

İşlem için gerekli olan kriterler arasında; internet, yeterli bellek ve pil gücü bulunuyor. Telefonunuzun ekranında güncelleme bildirimi olduğunda bu kriterler sağlandıysa indirme işleminizi yapabilirsiniz.

 • Exynos İşlemci: Bilmeniz gerekenler arasında Oreo güncellemesinin sadece Exynos işlemciye sahip olan telefonlara uyumlu olduğu.

Android Oreo Güncellemesinin Farkı

Telefonunuzun güncelleme işleminin ardından bazı değişimler olacak. Hızlı çalışması, küçük problemlerinin çözümlenmesinin yanı sıra farklı özelliklerin de gelmiş olduğunu göreceksiniz.

Android Oreo Özellikleri;

 • Klavyeniz güncellenmiş olacak.
 • Ana ekrandaki uygulama simgelerine basılı tutarak, uygulama için özel bir menü açabilirsiniz.
 • Picture in Picture desteği, Android Oreo güncellemesii ile telefonlarınıza geliyor.
 • Renklendirilmiş medya bildirimleri, bildirim kategorileri ve bildirim etiketlerinin özelleştirme seçenekleri eklenecek.
 • Edge aydınlatmasını çok daha fazla seçenek üzerinden kullanabileceksiniz.
 • Güncellemeden sonra cihazda sadece Samsung Cloud’ta olan özelliklerin görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Güvenli klasörü Samsung Cloud içinde yedekleme şansınız olacak.
 • Klavyede Gif desteği eklemesi yapıldı ev arama yaparak Gif bulabilirsiniz.
 • Samsung, 3.parti ve Samsung güvenli klasör uygulamalarında şifre yönetim seçeneği eklendi.
 • Yüksek kaliteli ses odak destek, bluetooth güncellendi.

Hangi Samsung Cihazlarına Oreo Güncellemesi Geliyor?

Glaxy Note 8 için Oreo güncellemesinin geliyor olduğu açıklamasının yanı sıra, Samsung diğer cihazlar için de güncellemenin olduğunu bildirdi.

Oreo Güncellemesi Cihazları Arasında;

 • Galaxy S8, Galaxy8+, Glaxy8 Active, Galaxy Note FE, Galaxy Tab3, Galaxy C7 Pro, Galaxy C9 Pro, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7 2017, Galaxy A7 2017, Galaxy A3 2017, Galaxy J7 2017 Pro, Galaxy J5 2017 Pro, Galaxy J7 Max

Güncelleme İşleminde Sorun Yaşanır mı?

Gelecek olan Oreo Android güncelleme bildirimi dahilince güncellemenizi yapabilirsiniz. Eğer yeterli alan varsa, sorun yaşamadan direkt olarak indirme ve kurulum yapılır. İsterseniz güncellemelerinde sorun yaşamamak adına otomatik güncelleme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde cihazınız düzenli olarak yenilikleri takip eder.

Güncellemelerinizin istediğiniz saatler olması için otomatik güncelleme özelliğini ona göre ayarlayın. Samsung cihazlarında güncellemeyi erteleme ya da güncellemeyi gece yapma gibi özellikler bulunuyor. Eğer cihazınızda güncellemenin o an yapılmasını istemezsiniz erteleme seçeneğini kullanabilirsiniz.

Ayarlar sayfasından ise cihazınızın güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Paket telefona indirilip kurulduktan sonra problem yaşama gibi bir durum söz konusu olmuyor. Direkt olarak güncelleme beraberinde gelmiş olan özellikleri kullanma, problemlerin çözümünün yapılıp yapılmadığına bakma şansınız oluyor.


Leave a Comment