Alcatel OneTouch IDOL 2 Güncelleme Nasıl Yapılır

Alcatel OneTouch IDOL 2 güncelleme ayarlarını henüz yapmadıysanız yazılım güncellemenizi öneririz. Telefon güncellemeleri kimi zaman yenilikler getirmek için kullanıcılara sunulsa da kimi zaman bu güncellemeler telefonlardaki hataları , açıkları gidermek için de sunulmaktadır. Eğer kullandığınız telefonda belli sistem hataları bulunuyor ise yaptığınız sistem güncellemesi sayesinde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Telefon güncelleme işlemleri genellikle sorunsuz bir şekilde telefonun ayarlarından halledilmektedir ancak çok nadir de olsa sorunlarla karşılaşabiliriz. Bu durumu önlemek için yapmanız gereken şey öncelikle telefonun yedeğini almak olacaktır. Telefonunun yedeğini aldıktan sonra işlemlere geçmenizi tavsiye ederiz.

Güncelleme işlemleri telefonun modeline göre fayda sağlar ancak eğer telefon modeliniz biraz eskilerde kalmış ise güncellemenin istediği performansa sahip olmadığı için yavaşlamalara da kimi zaman sebep olabilir. Bundan dolayı telefonunuzu güncelledikten sonra nadiren de olsa yavaşlamalar ile karşılaşabilirsiniz.

Alcatel OneTouch IDOL 2 Güncelleme

  1. Ekranın üst kısmından tutarak 2 parmağınız ile aşağı doğru kaydırın ve bir pencere açılacaktır.
  2. Açılan pencerenin sağ üst kısmında ayarlar ikonunu göreceksiniz. Ayarlar ikonuna tıklayın.
  3. Karşınıza gelen sekmede Telefon Hakkında seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe tıklayın.
  4. Telefon Hakkında kısmında Sistem Güncellemeleri seçeneğine tıklayın.
  5. Güncellemeleri Denetle seçeneğine bastıktan sonra eğer resmi olarak yayımlanan bir güncelleme var ise ekrana gelecektir ve bu yol ile güncellemeye devam edip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Leave a Comment